Psikolojik Danışman Tuğba KÖKREK, Ege Üniversitesi  Rehberlik  ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde lisans eğitimini  2009 yılında tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Ege Üniversitesi  çocuk psikiyatrisi ve yetişkin psikiyatrisi bölümlerinde, ilköğretim düzeyindeki okullarda ve özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde stajlarını gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda bu süreçte, genç yetişkinlere yönelik gönüllü olarak bireyle psikolojik danışma uygulamaları yürüterek, süpervizyon desteği almıştır.

2009 yılından itibaren çeşitli eğitim kurumlarında psikolojik danışman olarak çocuk, ergen ve ebeveynlere, yetişkinlere yönelik bireyle ve grupla psikolojik danışma hizmeti sunmaktadır.

2009 yılından günümüze kadar birçok eğitime katılmıştır. Bunlardan bazıları; Şema Terapi, Kısa Süreli ve Çözüm Odaklı Terapi, Yaratıcı Drama Eğitimi, Objektif Testler Eğitimi, Oyun Terapisi ve EMDR Terapi eğitimleridir. Eklektik (Bütüncül) Terapi anlayışını esas almakla birlikte EMDR terapisi yönelimiyle  ergen ve yetişkinlerle çalışmalarını sürdürmektedir.