Uzman Psikolog Ezgi ALTUN

İzmir Ekonomi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden 2012 yılında mezun olmuştur. Daha sonrasında Aile Danışmanlığı uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans programını 2016 yılında tamamlamıştır.

Çeşitli şirketlere part time olarak Endüstriyel Psikologluk hizmeti sunmuştur. Daha sonrasında özel eğitim okullarında ve özel okullarda Rehberlik ve Psikolojik Danışman olarak görev almıştır. Eş zamanlı olarak danışan görmeye devam etmiştir.

EĞİTİMLER:
– Uygulamalı Aile Danışmanlığı Uzmanlık Programı
– Ege Üniversitesi – Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Tezsiz Yüksek Lisans Bölümü
– Bilişsel Davranışçı Terapi ve BDDT
– Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi
– Çocuk Testleri Eğitimi
– Advanced Coaching Training(İntensive) (ACSTH)
– İmago Çift Terapisi Eğitimi
– Öğrenme Stilleri Eğitimi
– Yaratıcı Drama ve Uygulama Atölyesi
– Erken Çocukluk Sempozyumu
UZMANLIK ALANLARI:
Yetişkinlerde; Kaygı ve Anksiyete, Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Sınav Kaygısı, Duygu Durum Bozuklukları, Özgüven, Depresyon, Kişilik Bozuklukları, Bağımlılık, Yeme Bozuklukları, Kayıp ve Yas, Fobiler, Uyum Bozuklukları, Öfke Problemleri, Stres.
Çocuk ve Ergenler; Davranış Bozuklukları, Tırnak Yeme, Parmak Emme, Kaygı, Uyku Problemleri, Yalan Söyleme, Kurallar, Sınırlar Disiplin ve ebeveyn tutumları, Kardeş kıskançlığı ve ilişkileri, Şiddet ve Saldırganlık, Hırsızlık, Sosyal Kaygı ve Sosyal Beceriler, Boşanma, Depresyon, Öfke Problemleri, Öz-Saygı ve Özgüven, Okul Fobisi, Tikler, Akademik Başarı ve Kaygı, Yaş Dönemi Krizleri, Ergenlik Dönemi Problemleri.